Zecurion Discovery (Keşif Modülü) ile Verilerinizi Düzenli Tutun

Hangi verilere sahip olduğunuzu ve bunları nerede sakladığınızı bilmek çok önemlidir. Temel verilerin kaotik bir şekilde saklanması veya gözden uzak tutulması, veri ihlalini an meselesi haline getirir. Zecurion DLP Discovery, verileriniz kaybolmadan veya çalınmadan önce harekete geçmek için uygun olmayan şekilde saklanan hassas dosyaları bulmanız için ihtiyacınız olan araçları sağlar.
 

Zecurion DLP Discovery ne yapar?

 

Keşif, hassas verilerinizi ağınızda veya uç noktalarda güvende tutmak için eksiksiz bir etkinlik döngüsü sağlar. Modülün çalışması dört kolay adım olarak tanımlanabilir: bul, sınıflandır, tepki ver ve rapor oluştur.
 
Zecurion Discovery, bir uç noktadaki verileri algılar ve 10'dan fazla tescilli teknolojiyle sınıflandırır. Ardından çözüm, depolama ilkelerinin ihlal edilip edilmediğini kontrol eder. Herhangi bir sorun varsa, yazılım uç noktadaki bilgileri bildirir, aktarır ve hatta siler. Bu vakayla ilgili rapor, Zecurion Reports birleşik konsolunda mevcut olacaktır.
 

Zecurion DLP Discovery nasıl çalışıyor?

 

Zecurion Discovery; PC'ler, dizüstü bilgisayarlar, sunucular, harici cihazlar, depolama gibi tüm kaynaklardan veri toplar. Modül; bilgisayarları ve sunucuları tarayabilir ve şablonlar, düzenli ifadeler ve dijital parmak izleri dahil olmak üzere etkileyici bir dizi içerik algılama teknolojisini destekler.
Diğer DLP modülleriyle uyumlu birleşik politikalar ve dizinler sayesinde; kurulum, analiz, risk tespiti ve karar verme kolaydır.
 

Zecurion Discovery Ayar İpuçları

 

  • Uç nokta aracıları da dahil olmak üzere tüm olası veri depolama konumlarını tarayın. Uç noktalarda depolanan tüm verilerin tanımlandığından emin olun.
  • Keşif taramalarının sıklığını ve birimlerini özel gereksinimlerinize uyacak şekilde özelleştirin. 
  • Discovery taramalarını istediğiniz sıklıkta veya seyreklikte yapılandırın ve kuruluşunuza uygun bir zamanlamayı özelleştirin. Taramaları; günlük, haftalık veya aylık olarak yapılandırabilir ve taranacak belirli kuruluş birimlerini veya uç noktaları atayabilirsiniz.
  • İlke ihlallerini tespit etmek için dosyaları kopyalanırken veya kaydedilirken gerçek zamanlı olarak analiz edin. Zamanlanmış taramalara ek olarak Zecurion Discovery, ilke ihlallerinin anında tespit edilmesini sağlamak için dosyaları kopyalanırken veya kaydedilirken gerçek zamanlı olarak analiz edebilir.
  • DLP ilkeleri olarak evrensel algılama kuralları atayın. Mevcut tüm içerik algılama tekniklerini ve bağlam kurallarını kullanarak, yönetimi basit ve doğrudan hale getirmek için evrensel DLP ilkeleri oluşturabilirsiniz.
  • Gizli bilgiler taslaklar halinde kaydedilmiş ancak hiç gönderilmemiş olsa bile, Microsoft Exchange taramasıyla karmaşık tehditleri saptayın. Zecurion DLP Discovery, Trafik Kontrolü tespitini atlatabilecek senaryoların tespit edilmesine yardımcı olabilir. Kötü niyetli bir kullanıcı, gizli bilgiler içeren bir e-posta oluşturur ve bunu Taslaklar klasörüne kaydeder, ardından iletiyi Outlook web istemcisinden indirir ve silerse, hiçbir zaman gerçekten "gönderilmez". Discovery yine de bu etkinliği tanımlayacaktır.
  • İlke ihlalleri meydana geldiğinde kullanıcıları ve güvenlik yöneticilerini uyarın. Zecurion Discovery, politika ihlalleri meydana geldiğinde hızlı tepki ve hızlı olay yanıtı sağlamak için doğrudan kullanıcılara ve Güvenlik Görevlilerine uyarılar gönderebilir.
 
Zecurion Discovery İçin Bize Ulaşın
 
Zecurion Discovery ile verilerinizi düzenli tutmak ve güvenliğinizi üst seviyelere çıkarmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Diğer Blog Yazıları