İnternet Ağ Geçidi Güvenliği için Kaspersky Security

İnternet bağlantısı ile çalışmak günümüz dünyasında bulunan şirketlerin neredeyse tamamı için oldukça önemli hale gelmiştir. Kurumsal iş ağınızdan bağlantı sağlayarak verilerinizi işleyen tüm uç nokta cihazların internetten gelebilecek tehditlere karşı savunulması ise en önemli konudur. Birbirinden farklı uç nokta cihazların birbirinden farklı ağ iletişim kurallarını kullanarak bağlantı yapabilmelerini sağlayan donanımların meydana getirdiği ağ geçidinin güvenliği de en hassas noktalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. 
 

Ağ Geçidi ile Uç Noktalar Arası İletişim Nasıl Gerçekleşir?

 
Ağ geçidi yukarıda da belirttiğimiz gibi uç noktaların iletişimlerini sağlayan donanımlardır. Bu iletişimin gerçekleşmesini sağlayabilmek için ağ geçidi şu süreçleri sağlar:
 • Ağ geçidi temel olarak iletişim kurallarını dönüştürmeyi yerine getirir. Hedeflenen ağda bulunan iletilemeyecek verilerin silinmesi işlemi de dönüştürme süreci içerisindedir. 
 • OSI katmanlarının yedisi için de dönüştürme işlemi geçerlidir (OSI Katmanları: Fiziksel Katman, Veri Bağlantı Katmanı, Network (Ağ Katmanı), Taşıma Katmanı, Oturum Katmanı, Sunu Katmanı, Uygulama Katmanı). 
 • Örnek olarak; IPX/SPX tabanlı Novell ağında bulunan uç nokta cihaz veya bilgisayar, işleme uygun olan ağ geçidi sayesinde IP adresi olmasa da internet ağı ile iletişim kurabilmektedir. 
 • VoIP uygulamaları, SMS’ler ve faksların, e postaya dönüştürülmesi işlemi de ağ geçidi kullanımına örnek gösterilebilir.
 • Ağ geçidi için yukarıda belirtilen örneklerdeki işlemleri sağlayan özel üretilmiş donanımlar olsa da çok fazla arayüze sahip olan ve bünyesinde birbirinden farklı iletişim kurallarını bulunduran bilgisayarlar da ağ geçidi görevini yerine getirebilmektedir. 
 

Kaspersky Security for Internet Gateway (Ağ Geçidi için Kaspersky Güvenliği)

 

Ağ geçidinin internet üzerinden sağlanan uç noktalar arası iletişimde üstlendiği kritik rolü göz önünde bulunduracak olursak Kaspersky Security for Internet Gateway (İnternet Ağ Geçidi için Kaspersky Güvenliği) ile virüslere, verilerinizi hedef alan sızmalara, uç noktalara karşı istenmeyen saldırılara ve buna benzer pek çok internet üzerinden gelecek tehditler ile dikkat dağıtıcı unsura karşı korunursunuz. 
 

Kaspersky Security for Internet Gateway (Ağ Geçidi için Kaspersky Güvenliği) Ürününün Avantajları

 

Alanında en çok testten geçerek elde edilen sonuçları karşılığında da en fazla ödülü toplayan, Kaspersky Lab tarafından üretilen Kaspersky Security for Internet Gateway’in sağladığı bazı avantajları şunlardır:
 • En yeni web tabanlı tehditlere karşı çok katmanlı ağ geçidi düzeyinde koruma sağlar.
 • Uç noktalarınıza ulaşmadan önce virüsleri engeller.
 • Sosyal mühendisliğin etkilerini ortadan kaldırır.
 • Mevcut ağ geçidi düzeyindeki savunmalarınızı kolayca tamamlar.
 • İnternet kaynağı kullanımını denetleyerek saldırılara maruz kalma riskinizi azaltır.
 • Yönetmeliklere uyum girişimlerine destek ve yardımcı olur.
 • Çoklu bağımsız çalışma alanlarının yönetimine olanak tanır.
 • Gelişmiş saldırıları algılamaya yardımcı olur ve otomatik yanıt verir.
 

Kaspersky Security for Internet Gateway için Bize Ulaşın

 

Eşsiz koruma özelliklerine sahip olan Kaspersky Security for Internet Gateway ürünü hakkında bilgi almak, demo talebinde bulunmak ve tüm Kaspersky ürünleriyle alakalı görüşmek için Güney Bilişim Bilgi Teknolojileri Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz. 

Diğer Blog Yazıları