Ekran Fotoğraf Dedektörüyle İçerden Tehditler Nasıl Keşfedilir

Bir çalışan yazılımı fazla oynayabilir. Yazılım için epeyce sınırlama vardır (yasal, teknik) ve insan zekası için sınır yoktur. Satıcılar ne yaparsa yapsın, insanlar hala makinelerden daha akıllıdır.
 
Bir çalışan, iletişim kanalları üzerinden bazı hassas veriler göndermeye veya hatta bunları şirket ağı dışında paylaşmaya çalışırsa, hemen (Yeni Nesil DLP ile) veya bir tehdit olay haline geldikten sonra (genellikle sıradan DLP ile) bilgilendirilecek olan Güvenlik Görevlisiyle uzun bir görüşme alacaktır. Bunu bilerek, bir çalışan bunun yerine iki yoldan gidebilir.
Bir ekran görüntüsü alır ve veriyi dışarı çıkarmaya çalışır.
Risk almadan ihtiyaç duyduğu bilgileri almak için kişisel telefonundan fotoğraf çeker.
Her iki eylem de Zecurion Yeni Nesil DLP tarafından yönetilecek. Bakalım nasıl olacak.


Zecurion Ekran Filigranları


Güvenlik Görevlisi, belirli pencereler (örneğin, MS Office, CRM ve diğerleri) üzerinde kullanıcı adı, bilgisayar adı ve tarih içeren filigranlar ayarlayabilir. Ekran görüntüsü başlangıçta tüm bilgileri, tam olarak ne zaman ve kim tarafından oluşturulduğunu gösterecektir. Bu özellik, kullanıcıların sonraki eylemlerini yeniden gözden geçirmelerini sağlayacaktır.
 
 
Koşullar daha katı önlemler gerektiriyorsa, Güvenlik Görevlisi kullanıcının bilgisayarındaki ekran görüntüsü seçeneğini engelleyebilir.


Ekran Fotoğraf Dedektörü


Birisi akıllı telefonla ekran fotoğrafı çekmeye çalıştığında, bu yapay zeka tabanlı Zecurion DLP özelliği web kamerası aracılığıyla bunu hemen algılar ve bilgisayarı engeller.
 
 
Devrim niteliğindeki teknoloji, güvenilir akıllı telefon algılaması sağlamak için 2 sinir ağı kullanır ve siber güvenlik olaylarını göz açıp kapayıncaya kadar işaretler (0,06 saniyeden itibaren).

Ekran Fotoğraf Dedektörü herhangi bir akıllı telefonla çalışır ve zayıf ışıkta nesneleri güvenle tanır. On binlerce iş istasyonuyla çalışacak şekilde optimize edilmiştir. Olayı algıladıktan sonra Modül, kullanıcının ekranını karartmaya (kapatmaya) veya geçici olarak engellemeye izin verir.

Her iki teknoloji de Zecurion Yeni Nesil DLP ile entegre edilmiştir: Yöneticinin bilgisayarından, mobil cihazlarından veya iPad uygulamasından tek bir konsol aracılığıyla yönetilir.
 

Zecurion DLP için Bize Ulaşın

 

Zecurion DLP ürünleriyle ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Diğer Blog Yazıları