Dece Geodi

GEODI; Arama, Keşfetme, Maskeleme, Şifreleme ve Sınıflandırma için AI ve NLP tabanlı çok güçlü bir platformdur. GEODI, AI ve NLP ile yapısal olmayan veriler üzerinde çalışan bir platformdur. Semantik arama, keşif ve patenli GIS/CBS özellikleri vardır. Tüm çözümlerimiz GEODI platformunun üzerine inşa edilmiştir. 

Ürün Hakkında Bilgiler

GEODI’yi çok çeşitli amaçlarla kullanabilirsiniz. Günümüzün en önemli sorunu aradığımızı bulmak. Veri giderek büyüyor, çeşitleniyor. Bir kısmı maillerde, bir kısmı dosyalarda ve bir kısmı da kullandığımız CRM/ERP gibi yazılımlarda. GEODI bu çeşitli ortamda size tek noktadan erişim sağlıyor. Aradığınızı çok daha kolay bulmanızı sağlıyor. Ayrıca ilgilendiğiniz bir evrak geldiği zaman sizi otomatik bilgilendiriyor. GEODI yapay zeka ve doğal dil işleme ile çalışan akıllı bir yazılım ve size çok az iş bırakıyor. Farklı yazılımlar ile çözmeyi düşündüğünüz pek çok ihtiyacı karşılıyor.  GEODI ile kurumsal arşiv, insan kaynakları yönetimi, sözleşme yönetimi, veri keşfi, mevzuat veri tabanı, ortak paylaşım platformu, coğrafi büyük veri portali gibi pek çok uygulamayı gerçekleyebilirsiniz.

GEODI bireysel kullanıcılardan binlerce kullanıcının olduğu kurumlara kadar kullanıcılara sahip. Zira amacımız bilgiye ulaşımı kolaylaştırmak ve bu ihtiyaç her seviyede var. Araştırmacılar, Akademisyenler, Firmalar, Belediyeler, Kamu kurumları, Proje Ofisleri, İnşaat Firmaları gibi çok sayıda kullanıcı GEODI kullanıyor.

 

Evet, GEODI bütünleşik yüksek başarımlı OCR teknolojisi ile taranmış belgeleri PDF haline getirir. GEODI OCR, resimler ve videolardan da çalışır.

GEODI bulunduğunuz yere ait belgeleri bilir. Bir tesiste mimari projeler, elektrik projeleri, tesisat projelerine erişirsiniz. Şartnameler, daha veya önce yapılan işlerin tümüne GEODI ile erişirsiniz. Bu bilgileri bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirmenize/kopyalamanıza gerek kalmaz. GEODI içinde word, excel, DWG(AutoCAD), Netcad(NCZ) ve daha fazlası için görüntüleyiciler vardır. Yani farklı bir yazılıma ihtiyaç duymazsınız.

Evet, GEODI tam otomatik çalışan bir yazılımdır. Arşivinizi bu sebeple kendiniz kolaylıkla oluşturabilirsiniz. GEODI metaveri veya index girişi ihtiyacını tamamen veya büyük ölçüde ortadan kaldırır. Bu nedenle dosyaları önceden tasniflemeniz gerekmez. Semantik arama yetenekleri sayesinde aradığınızı kolayca bulmanızı sağlar. Bir ofis belge tarayıcısı veya cep telefonlarında çalışan uygulama belgeleri tarayabilirsiniz. GEODI fiziksel arşiviniz ile dijital arşiviniz arasında da köprüdür. Bulduğunuz belgenin fiziksel kopyasının nerede olduğunu da size söyler.

Evet, GEODI üzerinde çalışan GAMOS uygulaması ile kültür portalleri oluşturabilirsiniz. GAMOS ile uyumlu yüz tanıma uygulaması sayesinde bir futbol kulübü portali veya aile portali oluşturmanız mümkündür.

GEODI ile veri havuzunuzu bilirsiniz. Verilere erişimi kısıtlarsınız. Kim aramış, kimler indirmiş bilirsiniz. GEODI ile verileriniz çok daha güvenlidir.