Kurumsal Veri Depolama İçin Güvenilir Koruma

Kötü amaçlı zararlı yazılımlar, kurumunuz veya şirketlerinizin içinde korkunç bir hızla yayılabilir. Bu nedenden ötürü yanlışlıkla depoya yerleştirilmiş virüslü tek bir dosya bile kurumsal ağdaki tüm düğümleri anında risk altına sokabilir ve yalnızca güvenliği değil aynı zamanda iş faaliyetlerini de tehlikeye atabilir.
 

Veri Depolama Güvenliğinde Çözüm Nedir?

 

Veri depolama alanlarına gerçekleştirilebilecek saldırılar sonrasında kurum veya şirketlerin zararını önlemek için Bilgi Teknolojileri (BT) uzmanları çözümler aramaktadır. BT uzmanlarının önlem aradığı tehditler, modern ağların birlikte çalışabilmesinden faydalanarak kuruluş içinde korkunç bir hızla yayılmaktadır. Ağ üzerindeki tüm düğümlerin riske açık hale gelmesi için depoya yalnızca tek bir virüslü dosyanın yerleştirilmesi tehdittin yayılması için yeterlidir. Kaspersky tüm bu risklere karşı Veri Depolama Güvenliğini sağlamak için kullanılan veri depolama alanları ile çalışarak Kaspersky Security For Storage çözümü ile tehditleri bertaraf etmektedir. 
 

Kaspersky Security For Storage ile Depolama Güvenliği

 

Kaspersky Security For Storage, kurumsal ağa bağlı depolama alanlarında (NAS) ve Dosya Sunucularında bulunan değerli hassas veriler için sağlam, yüksek performanslı ve ölçeklenebilir koruma sunar.
 
ICAP ve RPC dahil olmak üzere hızlı protokollerle sorunsuz entegrasyon, güvenilir koruma ve optimize edilmiş son kullanıcı deneyimi sağlamak için depolama sistemleri verimliliğini korur.


Kaspersky Security For Storage Özellikleri

 

  • Kötü amaçlı yazılımlara karşı proaktif koruma teknolojisi: Kaspersky Lab’in en yeni kötü amaçlı yazılımdan koruma motoru, sezgisel analiz dahil olmak üzere gelişmiş teknikler kullanarak veri depolama alanları için kötü amaçlı yazılımlara karşı üst düzey koruma sağlar.
  • Depolamaya yönelik sağlam güvenlik çözümü: Dosya, her başlatıldığında veya değiştirildiğinde, otomatik olarak taranır. Şüpheli nesneler, bir sonraki analiz aşamasına kadar işlenir veya silinip karantina altına alınır.
  • Şüpheli nesnelerin yedeklenmesi: Şüpheli bir nesne tespit edildiğinde karantinaya alınır. Nesne üzerinde herhangi bir işlem yapılmadan önce nesnenin değiştirilmemiş bir kopyası yedek depolama alanına yerleştirilir.
  • Performans üzerinde hiçbir etkiye sahip olmayan güvenlik: Tarama ve yapılandırma süresini azaltır ve yük dengelemeyi destekler. Böylece performansı optimize etmeye yardımcı olur. Yönetici, hangi dosya türlerinin ve alanların taranması gerektiğini tanımlayarak tarama etkinliğinin derinliğini, genişliğini ve süresini belirleyebilir ve kontrol edebilir. İstek üzerine tarama sunucu faaliyetinin düşük olduğu dönemlere göre ayarlanabilir.
  • Bulut destekli güvenlik: Kaspersky Security Network (KSN), siber güvenlikle ilgili dünya genelinde milyonlarca gönüllü katılımcıdan gerçek zamanlı olarak gelen veri akışlarını işlemekle görevli karmaşık ve dağıtılmış bir altyapıdır. KSN, doğrudan Kaspersky Security for Storage çözümünüzle iletişim kurar. Bu sayede bilinen ve bilinmeyen tehditleri ve sıfır gün açıklarını anında belirleyerek ve yanıt vererek en yüksek koruma düzeyini sağlarken en düşük hatalı pozitif sonuç oranını elde eder.
  • Esnek raporlama: Raporlama, grafik raporlar olarak sunulabilir veya Microsoft Windows ya da Kaspersky Security Center çözümünün olay günlükleri incelenerek hazırlanabilir. Arama ve filtreleme araçları, büyük hacimli günlükler halindeki verilere hızlı erişim sağlar.
  • Kullanımı kolay, merkezi yönetim konsolu: Kaspersky Security for Storage, merkezi yönetim konsolu Kaspersky Security Center ile birlikte temin edilir. Bu konsol, uzaktan kurulumu ve yapılandırmayı desteklemenin yanı sıra günlük işlemlerin, güncellemelerin ve bildirimlerin yönetimini kolaylaştırır.
  • Güvenilir: Birlikte kusursuzca çalışabilmeleri için tasarlanan ve oluşturulan bileşenler kullanılarak sade bir mimari aracılığıyla hatalara karşı olağanüstü dayanıklılık sağlanır. Bu sayede kapatılmaya zorlandığında güvenilir ve sürekli çalışma sağlamak için otomatik olarak yeniden başlatılan tutarlı ve dayanıklı bir çözüm elde edilir.
 

Kaspersky Security For Storage İçin Bize Ulaşın 

 

Veri Depolama Güvenliği sağlayan Kaspersky Security For Storage için Güney Bilişim Bilgi Teknolojileri uzmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları