Nessus Tenable Korunabilir Ağ Güvenliği

Nessus Tenable Korunabilir Ağ Güvenliği en yaygın olarak uygulanan güvenlik açığı değerlendirme çözümüdür. Güvenlik açığı, yapılandırma ve uyumluluk değerlendirmeleri için dünya genelinde bir milyondan fazla kullanıcının tercihidir. Nessus, bilgisayar korsanlarının ağınıza girmek için kullandığı güvenlik açıklarını ve yapılandırma sorunlarını belirleyerek ağ saldırılarını önler.

Ürün Hakkında Bilgiler

Geniş Varlık Kapsamı

Nessus, fiziksel, sanal ve bulut altyapılarındaki en geniş ağ cihazlarını, işletim sistemlerini, veritabanlarını ve uygulamaları destekler.

 

Çoklu Tarama Seçenekleri

Nessus, kimlik bilgisi olmayan uzaktan taramaları destekler; varlıkların daha derin, ayrıntılı analizi için güvenilir, yerel taramalar ve bir ağ cihazının yapılandırmasında çevrimdışı denetim.

 

Tehdit Algılama

Nessus virüsleri, kötü amaçlı yazılımları, arka kapıları, botnet bulaşmış sistemlerle iletişim kuran ana bilgisayarları, bilinen/bilinmeyen süreçleri ve kötü amaçlı içeriğe bağlanan web hizmetlerini tarar.

 

Rapor Et ve Harekete Geç

Kullanılabilirlik, önem derecesi değişikliği, tarama zamanlaması ile önemli olanları sorumlu taraflara bildirin ve hedeflenen e-postalar aracılığıyla düzeltme raporları gönderin.

 

Sabit Kapsam

Tenable araştırma ekibi tarafından sürekli güncellenen Nessus eklenti beslemesi ile yeni güvenlik açıklarına karşı korunun.

Benzer Ürünler