Kaspersky Embedded Systems

Kaspersky Embedded Systems Security gömülü sistemlerin içeriklerini hedefleyen ve kısıtlamalarını aşmaya çalışan saldırılara karşı korumak için özel olarak tasarlanmış etkili bir çözümdür.  Standart korumaların aksine; gelişmiş uygulama ve cihaz kontrolü, kötü amaçlı yazılım ve bellek koruması, ağ tehdit koruması, dosya bütünlüğü ve günlük denetimi ile gömülü cihazlarınızın sistemlerini siber saldırganlara karşı en etkili şekilde korumaktadır. Finans ve Bankacılık, Perakende, Taşıma, ATM ve POS Hizmeti Sağlayıcıları, Kaspersky Embedded Systems Security çözümünü tercih eden bazı sektörlerdir. 

Ürün Hakkında Bilgiler

  • Uygun maliyetli donanımlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. "Default Deny only" (Yalnızca Baştan Yasaklı) modunda çalışırken, Windows XP ailesi için 256 MB RAM ve sistem hard diskinde 50 MB boş alan yeterlidir.
  • Gömülü sistemlerin çoğu Windows XP işletim sistemiyle çalışmaktadır. Günümüzde siber güvenlik çözüm sağlayıcıların pek çoğu da Windows XP işletim sistemine destek vermeyi sonlandırmıştır. Ancak Kaspersky Embedded Systems Security, Windows XP platformunun yanı sıra Windows 7, Windows 2009 ve Windows 10 ailelerinin tam işlevselliğiyle çalışacak şekilde optimize edilmiş olduğundan gömülü cihazlarınızın korumasını sağlamaya devam etmektedir.  
  • SIEM sistemleriyle başarılı bir şekilde entegrasyonu sağlanabilmektedir. 
  • Kaspersky Embedded Systems Security, belleği açıklardan yararlanan yazılımlara karşı korur. 
  • Güvenlik ilkeleri, imza güncellemeleri, antivirüs taramaları ve sonuç derlemesi Kaspersky Security Center adlı tek bir merkezi yönetim konsolu aracılığıyla kolaylıkla yönetilebilir. Yerel ağdaki tüm aracılar, her türlü yerel konsolla yönetilebilir. Bu özellik, Gömülü sistemlerde sıklıkla karşılaşılan izole ve bölünmüş ağlar için son derece önemlidir.
  • Maintenance Service Agreement (MSA) destek paketi ile 7/24 bakım ve destek hizmeti sağlamaktadır.