Libraesva Quick Sandbox Protection ile Mail Güvenliği

Elektronik posta yani mail güvenliğinde ek dosya analizi önemli bir konudur. Başarılı saldırıların birçoğu elektronik postalar üzerinden gönderilen zararlı dosyaların mail kutunuza ulaşmasıyla başlamaktadır. Bu noktada Libraesva Quick Sandbox Protection şirketinizin aktif bir şekilde korunmasını sağlar.
 

Libraesva Quick Sandbox Protection nedir?

 

Libraesva Quick Sandbox Protection, Libraesva’nın geliştirdiği yeni nesil Sandbox mimarisidir. Bu mimari, elektronik posta trafiğinde en çok kullanılan Microsoft Office ve PDF dosyalarının ayrıntılı analizini gerçekleştirir. Bu analizi gerçekleştirirken atlatma tekniklerine karşı koruma sistemi mevcuttur. Analiz işlemi gerçekleştirilecek dosyalar hiçbir şekilde sistem dışına gönderilmemektedir. Bu mimari sayesinde dosya analizleriniz sıfırıncı gün zafiyetleri ve gelişmiş tehditleri de göz önünde bulundurularak hızlı ve efektif bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu sayede mail güvenliğiniz sağlanarak zararlı dosyaların size ulaşması engellenmiş olur.
 

Libraesva Quick Sandbox Protection nasıl çalışır?

 

Mailinize gönderilen dosyalar elektronik posta analizi sırasında incelenir. Eğer aktif içerik (Makrolar, gömülü yürütülebilir dosyalar, Javascript kodu, ActiveX) içeriyorsa; aktif içerik analiz edilir ve sınıflandırılır.
 
Olası sınıflandırmalar şunlardır:
-Güvenli: Aktif içerik var ve güvenlikle ilgili herhangi bir kritik işlem yapmıyor.
-Şüpheli: İnternetten veri indirme, programları başlatma, dosya sisteminde eylemler gerçekleştirme vb. gibi etkin içerik tarafından potansiyel olarak kritik eylemler gerçekleştirilir.
-Belirsiz: Aktif içerik var ancak teknik nedenlerle davranışı yeterli doğrulukla kategorize edilemiyor.
-Şifreli: Belge şifrelenmiştir ve bu nedenle içinde aktif içerik olup olmadığını söylemek mümkün değildir.
 
Belirtmiş olduğumuz tüm sınıflandırmalar sonucunda aşağıda sıralanan eylemler yerine getireilebilir:
-Dosyayı teslim et: Dosyayı olduğu gibi teslim eder.
-Sterilize et ve teslim et: Etkin içeriği devre dışı bırak ve devre dışı bırakılmış belgeyi teslim et.
-Engelle: Dosya elektronik postadan kaldırılarak mail güvenliği sağlanır.
 
PDF dosyalarının mail güvenliğinize zarar vermesi engelleyin.
PDF dosyalarıyla ilgili belirli bir seçenek vardır. Libraesva ESG (Email Security Gateway) QuickSand, PDF'lerin içindeki bağlantıları devre dışı bırakabilir. Bunu yaparken, elektronik postaya korumalı alanın bağlantıları devre dışı bıraktığını açıklayan bir metin dosyası eklemeyi veya uyarı metin dosyasını eklememeyi seçebilirsiniz. Devre dışı bırakılan PDF dosyası her zaman teslim edilir.
 
Bu eylemlerin tümü, güvenlik nedenleriyle tüm kategoriler için mevcut değildir. Belgenin teknik nedenlerle sterilize edilememesi durumunda da yedek eylemler tanımlayabilirsiniz. Bu durumda, teslim etmek veya engellemek için geri dönebilirsiniz. Ekli belgeler, arşivler başka arşivlerin içine yerleştirilmiş olsa bile; arşivlerde bulunuyorsa analiz edilir, temizlenir ve kaldırılır. Bir dosya sterilize edildiğinde veya engellendiğinde; dosyanın orijinal sürümünün, gerektiğinde bir sürüm için kullanılabilir durumda kalması için tüm elektronik posta iletisi karantinaya alınır. Böylece mail güvenliğiniz sağlanmış olur.
 

Libraesva Quick Sandbox Protection’ın Bazı Özellikleri

 

Ağ Geçidi Üzerinde Sandboxing
Verilerinizi güvenli ve gizli tutun! Tehdit analizi tamamen ağ geçidinde çalışır.
Belge Temizleme
MS Office, PDF ve RTF dosyalarından aktif içerikleri kaldırarak yalnızca güvenli belgeler sunun.
Gelişmiş Kötü Amaçlı Yazılım Algılama
Libraesva QuickSand Protection imza tabanlı ve itibara dayalı motorların yakalayamadığı sıfırıncı gün zafiyetlerini, gelişmiş zafiyetleri ve hedefli oltalama saldırılarını tespit için sofistike teknikler kullanılır.
Ekstra Maliyet
Libraesva QuickSand Protection ekstra maliyet olmaksızın tüm lisanslama modellerinde ücretsiz olarak sağlanır.
Atlatma Tekniklerine Karşı Savunma    
Teknolojimiz, saldırganların kullandıkları atlatma tekniklerine karşı kendini koruyabilmektedir.
 
Libraesva Quick Sandbox Protection Demo Talebi
 
Libraesva Quick Sandbox Protection dahil tüm koruma bileşenleriyle Libraesva E-mail Security Gateway’i mail güvenliğinizi sağlamak adına 30 gün boyunca ücretsiz demo talebiniz veya uzman ekibimizle görüşerek ürün hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları