Kaspersky Anti Targeted Attack Platform (XDR)

BT güvenliği alanında oldukça gelişmiş Kaspersky Anti Targeted Attack Platform (XDR), siber istihbarat çözümleri başlığı altında APT benzeri kötü niyetli aksiyonlara ve hedefli saldırılara karşı güvenilir savunmalar oluşturabilme olanağı sunar. Kaspersky Hedefli Saldırı Karşıtı Platform KATA, karmaşık olayların belirlenmesi, araştırılması ve yanıtlanması işlemlerini hızlıca gerçekleştirir.Yasal yükümlülükleri desteklemeye yardımcı  özelliği sayesinde BT güvenlik kaynaklarının talep edilmesine gerek kalmaz.

Ürün Hakkında Bilgiler

Koruma* Donanımı gereksinimleri

 

16 CPU çekirdeği 2.7 GHz

64 Gb RAM

300 Gb HDD

İki adet 1 GB/sn Ethernet adaptörü

 

Merkezi Düğüm* Donanımı gereksinimleri

 

16 CPU çekirdeği 2.7 GHz

128 Gb RAM

5 TB HDD

Bir adet 1 GB/sn Ethernet adaptörü

* Cihazlar sanal olabilir, platform olarak VMware vSphere önerilir.

Otomasyon kullanımın sağladığı üst düzey sonuç kalitesi imkanı, manuel sorumluluklardan kurtararak BT güvenliği ve SOC ekibi verimliliklerini arttırır.
Ağ trafiğinin ve uç nokta telemetrisinin analizi, gelişmiş bir korumalı alan aracılığıyla tehditlerin öykünmesi,  gelişmiş keşif teknolojileri ve ATT&CK eşlemesi,  tehdit İstihbaratı ile eksiksiz görünürlük ve zengin bağlam sayesinde BT altyapısında hangi olayların gerçekleştiğine dair detaylı  görünüm ve en karmaşık tehtitlerin ve hedefli saldırıların anında tespiti sağlanır.
Kaspersky Anti Targeted Attack Platform, özünde bulunan Kaspersky EDR ile ağlarda ve uç noktalarda bulunan olası tehtit giriş noktalarını emniyete alır. Gelişmiş algılama ve yanıt seçenkleri sunar.

Dijital kesintilerle başa çıkmaya yönelik kurumsal siber güvenlik

Sektörde kullanımı kanıtlanmış çözümü, hedefli saldırıların tüm aşamalarını hedef alan gelişmiş tehdit yönetimi ve savunma olanakları sunarak iş sürekliliğini ve dijital dönüşümün ilerlemesini korur. Platformun kendisinde çok katmanlı önleme teknolojileri kullanılırken çok çeşitli ürün ve servislerden oluşan kapsamlı bir portföy ile entegre edilerek algılama, müdahale ve tahmin için çalışan tek bir bütünsel sistem oluşturur. Sonuç olarak hedefli saldırılara, tehdit algılamaya ve müdahaleye yönelik tam entegre, stratejik bir yaklaşım elde edilir.

 

Görünürlük ve izleme: dahili ve harici
Küresel tehdit istatistikleri ve itibar verileri ile birlikte dağınık yapıdaki kurumsal ortam genelinde eksiksiz bir görünürlük sağlar, bağlama dayalı, eyleme geçirilebilir İstihbarat sunar.

 

Çok Boyutlu Gelişmiş Algılama
Makine Öğrenimi temel alınarak geliştirilen bu platform statik, davranışsal, bulut itibarı, korumalı alan ve şablon tabanlı algılama motorları kullanan gelişmiş algılama yeteneklerini Hedefli Saldırı Analiz Aracı ile birleştirir.

 

 

Gelişmiş tehditlere karşı otomatik engelleme ve müdahale
Tehdit algılama kararları e-posta, web, uç nokta ve depolama koruması gibi tüm ürün çeşitleriyle birlikte platform üzerinden otomatik olarak paylaşılır. Bunun sonucunda bir olay meydana geldiğinde anında eyleme geçilebilir.

 

Türünün en etkin ve güvenilir çözümü olduğu kanıtlanmıştır
Tam gizlilik sunan güvenilir güvenlik çözümü: Tüm nesne analizleri kurum dışına veri akışı olmaksızın yerinde gerçekleştirilir. Gerçek zamanlı alınan itibar güncellemelerinin, kurumsal verileriniz için tam izolasyonu sağlarken en yüksek algılama oranlarını verdiği bağımsız testlerle kanıtlanmıştır. Kaspersky Anti Targeted Attack Platform’un %100 algılama oranı* sağlarken %0 hatalı pozitif sonuç oranıyla yanlış alarmlar için harcanan zamanı ortadan kaldırdığı tespit edilmiştir.

 

 

Tek bir konsol üzerinden sorunsuz Tehdit Analizi ve Keşif otomasyonu
Kaspersky Anti Targeted Attack Platform’da Algılama, Soruşturma, Önleme, Uyarılar ve Raporlama için tümleşik görünürlük ve kontrol olanağı sağlayan kullanımı kolay, tarayıcı tabanlı, sezgisel bir arayüz bulunur. Çok çeşitli işlevler tek bir arabirimden izlenip kontrol edilebildiğinden güvenlik ekibiniz farklı araçlar ve birden fazla konsol arasında gidip gelerek zaman harcamak yerine görevlerini daha etkili ve verimli şekilde yerine getirebilir.

 

 

Teknolojiler, hizmetler, eğitim ve destek arasındaki ideal denge
Kaspersky Anti Targeted Attack platformu güncel ihtiyaçları temel alarak güvenlik ürünleri, uzman eğitimi ve diğer eğitimler ile Olay Müdahalesi, Sürekli İzleme ve Tehdit İstihbaratı Paylaşımı için özel Güvenlik İstihbarat Hizmetlerini güçlü bir yapıda bir araya getirerek destekler. Tüm bunlar Anti-APT ürününün mevcut kurumsal girişim süreçlerinize sorunsuz entegre edilmesini sağlamak için tasarlanmıştır.