Logsign SIEM ve Log Yönetimi

Logsign SIEM ve Log Yönetimi; verilerinizin kapsamlı görünürlüğünü ve kontrolünü elde eder. Verilerinizi toplar, tespit eder ve cevap verir. Yerleşik entegrasyonlar ve ücretsiz eklenti hizmetleri, kendi veri gölünüzü oluşturmanıza olanak tanır. Hem kuralları hem de davranışları kullanarak tespit edersiniz. Yanlış pozitifleri azaltır ve siber tehditlere saldırmadan önce daha hızlı yanıt verir. Güvenlik cihazlarında yarı otomatik ve otomatik yanıtlar sağlar.

Ürün Hakkında Bilgiler

  • Esnek mimarisi ile yüksek erişilebilirlik ve yedeklilik
  • Yeni nesil tehditleri keşif ve önleme
  • İç ve dış tehditleri algılama
  • Multi-machine korelasyon mimarisi
  • Yüksek kapasiteli veri sınıflandırma
  • Siber istihbarat entegre korelasyon
  • Yüzlerce ön tanımlı dashboard ve rapor
  • Yasal uyumluluk ve bilgi güvenliği süreç optimizasyonu
  • Daha düşük toplam sahip olma ve işletme maliyetleri

Gerçek Zamanlı Veri İzleme ve Dashboardlar

Güvenlik tabanlı, ön tanımlı ve özelleştirilebilir analizler ile istediğiniz detayda görünürlük elde edebilirsiniz. Ayrıca yeni ve anlık ihtiyaçlarınıza uygun dashboard ve widget hazırlayarak gerçek zamanlı izleme ve kolayca raporlama yapabilirsiniz.

 

Gelişmiş Delegasyon Yeteneği

Delegasyon yetenekleri sayesinde BT ekiplerinizin görev ve sorumluluklarına göre yetkilendirme yapabilirsiniz. Böylece her ekip kendi dashboard / raporlarını hazırlayabilir, siz de ekibiniz içinde kaynak-sorumlu ilişkisi kurabilirsiniz.

 

Gelişmiş Delegasyon Yeteneği

HDFS tabanlı NoSQL mimarisi ile milyonlarca veriye saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. Aynı çözüm içerisinde sunulan dosya bütünlüğü, kullanıcı ve davranış izleme

sayesinde sıfırıncı gün / sıfırıncı saniye atakları gibi ileri seviye atakları tespit etmenizi sağlar. Oluşturulan tüm raporlar ve görsellerde derinlemesine analizler yapabilirsiniz. Sonuçları filtreleyip daraltabilir, aksiyona yönelik çıktılara kolayca ulaşabilirsiniz.

 

İç Denetim ve Yasal Uyumluluklar İçin Otomatik Raporlama

5651, PCI DSS, ISO 27001, HIPAA, SOX gibi yasal uyumluluklar için gereklilikleri yerine getirir ve tek tıkla veya otomatik raporlar üretebilirsiniz. Analitik tabanlı

çoklu raporlama özelliği ile bağımsız birkaç raporu tek bir rapor halinde alabilirsiniz. Tüm raporları belirli periyodlar için zamanlayabilirsiniz.

 

Kapsamlı Log Toplama

Firewall, IPS gibi güvenlik verileri, OS verileri ile veri tabanları, ağ cihazları ve uygulamalardan üretilen logları toplar. SYSLOG, SMB, WMI, FTP, SFTP, LEA, SQL, ORACLE, Flow gibi birçok log toplama yöntemini destekler. Merkezi ve dağıtık yapılardan kolayca log toplar.

 

200+ Hazır Entegrasyon

Logsign fiziksel, sanal ve bulut sistemlere kolayca ve çok kısa sürede kurulur. Kolay ve esnek kurulum ağınızda bulunan tüm ürünler için hazır entegrasyonlarla mümkündür. Ayrıca yeni entegrasyon ihtiyaçlarınız için ücretsiz plugin servisi sunar.