Zecurion Trafik Kontrol Modülü Nedir? Nasıl Çalışır?

Kişisel ve kurumsal hayatımızda internet neredeyse olmazsa olmaz diyebileceğimiz bir noktaya ulaşımış durumdadır. İnternet üzerinden bugün her işimizi çözebilecek duruma yaklaşmış olsakta, internetin verileri önemli risklere maruz bıraktığıda ortadadır.Çalışanlar veya müşteriler; şirket kaynaklarına bağlanabilir, hassas veya gizli verilere erişebilirler, bu verileri tehlikeye atabilir, ifşa edebilir, çalabilirler. Ancak, kötü niyetli bir saldırı olası tek tehdit değildir. Kullanıcılar birbirleriyle e-posta veya mesajlaşma platformları aracılığıyla iletişim kurdukça, istemeden hassas verileri açığa çıkarabilirler.
Kasıtlı veya kasıtsız veri kaybı riskini en aza indirmek için kuruluşların trafiği izlemesi ve internet kanallarındaki veri akışını kontrol etmesi çok önemlidir. Zecurion Trafik Kontrolü, ihtiyacınız olan kontrolü ve görünürlüğü sağlamak için tasarlanmış bir dizi özellikler sunar.Bu özelliklerden bazıları şu şekildedir:


a- İnternet Kanalının Tam Kontrolü Zecurion DLP'de


Zecurion DLP; e-posta, web tabanlı e-posta, sosyal ağlar, mesajlaşma platformları ve daha fazlası dahil olmak üzere internete bağlı kanallar üzerinden giden veriler üzerinde tam kontrol sağlar. Çoğu protokolde ağ iletişimini kesebilir ve analiz edebilirsiniz.


b- Şifrelenmiş Trafiğin Analizi


Şifrelenmiş trafik, hassas verilerin ağdan fark edilmeden çıkarılmasına izin verebilir. Zecurion Trafik Kontrolü, HTTPS kullanırken bile giden verilerin tam kontrolünü sağlayarak man-in-the-middle (MıtM) yaklaşımını kullanır ve SSL bağlantılarının şifresini çözer.

c- E-Posta Karantinası

Zecurion Trafik Kontrolü, şüpheli e-postaları manuel inceleme için izole edecek şekilde yapılandırılabilir. Mesajların manuel olarak incelenmesini etkinleştirmek, false pozitifleri ve negatifleri azaltır ve daha fazla işlem gerektiren mesajların belirlenmesinde daha net bir doğruluk sağlar.

d- Dahili E-Posta Trafiğinin Analizi

Trafik Kontrolü, ağınızdaki gizli verileri görüntülemenize ve izlemenizi sağlar. Bir Microsoft Exchange eklentisi size gelişmiş kontrol sağlar ve dahili e-posta trafiğini analiz etmenize olanak tanır.

e- Dahili E-Posta Trafiğinin Analizi

Hassas veya gizli bilgileri seçerek kaldırarak üretkenliğinizi engellemeden verilerinizi koruyabilirsiniz. Trafik Kontrolü, diğer dosyaları olduğu gibi bırakırken ve mesajın iletilmesine izin verirken gizli dosyaları kaldırmak için mesajları değiştirmenize olanak sağlayarak daha esnek ve daha az müdahaleci bir sızıntı önleme yöntemi sağlar.

f- Olay Hakkında Bilgilendirme

Bir güvenlik olayı meydana geldiğinde, Trafik Denetimi daha hızlı tepki ve daha hızlı olay yanıtı için son kullanıcıyı ve BT güvenliğini bilgilendirebilir.

g- Farklı Dağıtım Seçenekleri

Zecurion Trafik Kontrolünün en güçlü yanlarından biri dağıtım seçeneklerinin çeşitliliğidir. SPAN noktası yansıtma gibi pasif mod seçenekleri ve uç nokta aracıları, SMTP geçişi, Microsoft Exchange eklentisi ve daha fazlası gibi etkin mod seçenekleri vardır. Kuruluşunuzun büyüklüğü veya BT altyapınızın neye benzediği önemli değil, Zecurion Trafik Kontrolü hızlı ve basit bir dağıtım olanağı sunar.


Bize Ulaşın


Zecurion Trafik Kontrolü ürünü hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

Diğer Blog Yazıları