Kaspersky Security for Microsoft Office 365 Nedir?

Kaspersky Lab tarafından geliştirilen Microsoft Office 365 Security ürünü ile Exchange Online, One Drive, Share Point Online, Teams için tek çözümle bütüncül bir koruma sağlayan gelişmiş bir bulut koruması ürünüdür. Bu ürün, Hizmet Olarak Yazılım (Saas) şeklinde sunulur. Bu sayede, bulut yönetim konsolu Kaspersky Lab tarafından barındırılır ve müşteriler bir Yönetim Sunucusu satın almak ve bu sunucunun bakımını yapmak zorunda kalmazlar. 
 

Kurumsal E-Posta Dolandırıcılarına ve Kimlik Avı Sahtekarlığına Karşı Güçlü Çözüm

 
Dünya genelinde e-posta dolandırıcılığı kurumsal ve bireysel olarak (BEC/EAC); her boyuttan işletmenin gerçekleştirebileceği işlemleri veya kişisel işlemleri hedef alarak büyümeye devam etmektedir. Teknik olarak çok basit gibi görünen e-posta sahtekarlığının neden olabileceği finansal kayıplar ve itibar kayıpları da oldukça büyük olabilmektedir. 
 
Kimlik avı; ağınıza kötü amaçlı yazılım ya da fidye yazılımı yükleme yöntemlerinden biridir. Farkında olmadan kötü amaçlı bir bağlantıya tıklayarak tehditlerin ağınıza girmesine ve kimlik avına maruz kalmanıza neden olursunuz. Kaspersky Security for Microsoft Office 365, işletmenizin bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmaması için kullanıcılar böyle bir hata yapmadan önce tehditleri filtrelemektedir. Ardından Kaspersky Security for Microsoft Office 365 makine öğrenimi konusunda kanıtlanmış yöntemlerini bileşimlerini uygulayarak gelişmiş sahtekarlık korumasını devreye almaktadır. Tehdidin kullanıcılar vasıtasıyla farkında olmadan işletmenize zarar vermesini de engellemiş olursunuz. 
 

Kaspersky Security for Microsoft Office 365’in Güçlü Yönleri

 

  • Gelişmiş e-posta doğrulaması ile Kaspersky Security for Office 365, e-posta kimlik avı saldırılarında, mailleri tehdit eden e-posta saldırılarında, e-posta sahtekarlıklarında kullanılan yöntemleri tespit ederek önlemek için:  SPF (Sender Policy Framework), DKIM (Alan Adı Anahtarlarıyla Tanımlanmış E-Posta), DMARC (Alan Adı Temelli Mesaj Doğrulama, Raporlama ve Uygunluk) ilklerini kullanarak e-posta doğrulamalarını gerçekleştirir. 
  • Kaspersky Security for Office 365 veri keşfi; anında Veri Keşfi, Exchange Online, SharePoint Online, OneDrive ve Teams'deki tüm veriler üzerinde görünürlük ve kontrol sağlamaktadır. Raporlar üzerinden, tespit edilen listesinden ve kontrol paneli araçlarından tespit sonuçlarına kolaylıkla erişilebilmektedir. Geçmiş dönük veri taraması imkanıyla da Microsoft 365 uygulamalarındaki veriler denetlenerek uyumlu hale gelmesi desteklenir.
  • Çok katmanlı tehdit tespiti sayesinde; Exchange Online, One Drive, Share Point Online ve Teams'deki  kötü amaçlı yazılımlardan korunmak için imzaya dayalı korumanın yanı sıra sezgisel ve davranışsal analiziyle bulut destekli teknolojileri bir araya getirir.
  • Kaspersky Security for Microsoft Office 365 ile Microsoft 365 uygulamalarıyla sorunsuz olarak entegrasyon sağlanabilmektedir.
  • İsteğe bağlı olarak belirli bir zaman diliminde belirli e-posta kutularına kaydedilmiş, e-posta mesajlarını ve diğer e-posta nesnelerini taramanıza imkan verir. Bu özellik sayesinde, Kaspersky Security for Microsoft Office 365 etkinleştirilmeden önce posta kutularınızın maruz kalmış olabileceği hedefli e-posta tehditleri ortadan kaldırılır.
  • Kimlik avı saldırılarının algılamasına yönelik sezgisel kontroller, aşamalı kimlik avı önleme ve derin öğrenme yöntemleri, adres sahtekarlığı ve kurumsal e-posta dolandırıcılığı riskini en aza indirir. Kimlik avına karşı koruma motoru, her e-posta mesajından yüzlerce karakteristik özellik toplar, analiz eder ve şüpheli bir hareketle ilgili karar verir. Bu sayede Kaspersky Security for Microsoft Office 365 sizlere gelişmiş sahtekarlık ve BEC tespiti olanağı sunar.
 

Kaspersky Security for Microsoft Office 365 için Hemen İletişime Geçin

 

Kaspersky’nin Microsoft Office 365 güvenliği ürününe ilişkin Güney Bilişim Bilgi Teknolojileri uzmanlarıyla iletişime geçerek ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları