Zecurion Next Generation DLP Device Control Nedir?

Zecurion Next Generation DLP Device Control yani Zecurion Yeni Nesil DLP Cihaz Kontrol; bilgisayara kurulu veya bilgisayara bağlı cihazlar için (kameralar, klavye, mikrofon, çıkarılabilir sürücüler vb.) kullanıcının erişimini kontrol etmek amacıyla kullanılan bir kontrol bileşenidir.
 

Zecurion Next Generation DLP Device Control Neden Gereklidir?

 

Harici sabit diskler veya USB flash sürücüler gibi aygıtlar, veri kaybı söz konusu olduğunda önemli bir risk oluşturabilir. Teknoloji, microSD kartların bile 1 TB veri depolayabileceği noktaya kadar geliştiği için bu tarz risklere karşı hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Örneğin, hoşnutsuz bir çalışan gigabaytlarca veya terabaytlarca veriyi cebinde çıkarabilir. Taşınabilir aygıtlardaki veriler güvenilir çalışanlarda bile risk oluşturur çünkü aygıtlar kolayca kaybolur veya çalınır. Bununla birlikte; çoğu durumda taşınabilir depolama araçları ve diğer cihazlar, etkin ve verimli çalışmanın önemli bir parçası olabilir. Tüm USB sürücülerini veya USB bağlantı noktalarına erişimini engellemek çok katı veya acımasızca bir yöntem olabilir ve üretkenliği de olumsuz yönde etkileyebilir. Zecurion DLP, cihazların yasal kullanımını engellemeden erişimi sınırlayabilmeniz ve verilerinizi koruyabilmeniz için size ayrıntılı cihaz kontrolünü sağlamaktadır.
 

Zecurion Next Generation DLP Device Control Başlıca Özellikleri

 

  • Çevresel aygıtlar için esnek ve ayrıntılı erişim denetimleri oluşturabilirsiniz. Zecurion yalnızca şirket tarafından izin verilmiş veya onaylanmış cihazları etkinleştirebilir. İş için gerekli görülen cihazları; cihazın türüne, sınıfına, satıcısına, modeline veya seri numarasına bağlı olarak erişim izni verebilecek veya reddedebilecek ilke denetimleriyle etkinleştirebilirsiniz.
  • Şirket çapında cihaz kataloğu oluşturabilirsiniz. Cihaz açıklamaları şirket çapında bir katalogda saklanır ve katalogdaki açıklamalara dayanarak ilke oluşturulabilir. Zecurion Cihaz Kontrolü, bir cihazın kendisine erişilemediğinde bile ilke oluşturmasına olanak tanımaktadır.
  • İçerik analizi algoritmalarının kullanıldığı içerik tabanlı politikalar oluşturabilirsiniz. Zecurion hassas veya gizli veriler içeren dosyaları kaydetme veya yazdırma özelliğini engellerken yazıcıların ve taşınabilir depolama aygıtlarının genel kullanımına izin verebilirsiniz.
  • E-posta veya telefon yoluyla cihaz erişim isteği istenebilir. Zecurion verimlilik üzerindeki potansiyel etkiyi en aza indirmek için, uzaktaki bir çalışan belirli bir cihazı kullanmak için erişim talep edebilir. Bir yönetici, isteği bir kereye mahsus olarak verebilir veya cihazın kullanımına kalıcı olarak izin veren bir politika oluşturabilir.
  • Şifreleme yapabilirsiniz. Zecurion Cihaz Kontrolünün şifreleme yetenekleri esneklik ve koruma sağlar. Dış ortama yazılan dosyaları içerik ve güvenlik politikalarına göre otomatik olarak şifreleyebilirsiniz. Şifrelemeyi, şifrelenmiş içeriğe yalnızca şirket ağına bağlı uç noktalardan yetkili kullanıcılar tarafından erişilebilecek şekilde yapılandırabilirsiniz.
 

Zecurion Next Generation DLP Device Control İçin Sizi Arayalım

 

Zecurion Yeni Nesil DLP ile Cihaz Kontrolü hakkında tüm detayları sizlere aktarabilmemiz için lütfen iletişim formumuzu kullanarak bize ulaşın.

Diğer Blog Yazıları