Kaspersky EDR ile Uç Nokta Tespit ve Yanıt Çözümü

Kuruluşlar, ileri düzey tehditlere ve modern siber saldırılara yanıt vermek için güvenlik stratejilerini geliştirmektedir. Siber suçlular tarafında ise, uç noktalar hala ana hedeftedir. Ancak günümüzün tehditleri geleneksel uç nokta güvenlik önlemlerini aşarak, işletme açısından kritik süreçlerin aksamasına, üretkenliğin zarar görmesine ve operasyonel maliyetlerin artmasına yol açıyor.
 
Gelişmiş Uç Nokta Güvenliği
 
Kaspersky Lab EDR ile tek bir çözümde beş önemli başlıkta uç nokta güvenliği sunmaktadır. 
Makine öğrenimi ile güçlü yeni nesil kötü amaçlı yazılımlardan koruma altyapısı; Uç Nokta Tespiti ve Yanıtı (Kaspersky EDR), 7/24 Tehdit Avcılığı Hizmeti – Kaspersky Managed Protection, Kaspersky Security Network aracılığıyla gerçek zamanlı tehdit istihbaratına erişim, ile Kasparsky gelişmiş uç nokta kontrolleri (cihaz/web/uygulama, şifreleme ve daha fazlası) sunmaktadır. 
 
Geleneksel Uç Nokta Güvenliğini Güçlendirme
 
Kaspersky EDR, çeşitli sağlayıcıların çok çeşitli geleneksel güvenlik ürünleriyle uyumlu olduğundan, kuruluşun mevcut uç nokta güvenliği ile çalışarak gelişmiş tespit ve önleme için yeni nesil işlevsellik sağlamaktadır. Merkezi araştırma ve yanıt süreçleri kuruluşun mevcut güvenlik çözümünü değiştirmesine gerek kalmaz.
 
Gelişmiş tehditleri hızla ortaya çıkarın ve kontrol altına alın
 
Kaspersky Endpoint Detection and Response (Kaspersky EDR) şirket veya kurumların algılama, araştırma ve yanıt süreçlerine yardımcı olurken; uç noktalarda görünürlüğü artırma, manuel yanıt görevlerini otomatikleştirme, araştırma becerilerini güçlendirme ve geleneksel uç nokta güvenlik çözümleriyle uyumludur.
Kaspersky EDR, güvenlik ekiplerine ve daha az deneyimli müdahale ekiplerine, bir siber yanıt uzmanının hassasiyetiyle bir uç noktayı önceliklendirmelerinde yardımcı olur. Kaspersky EDR ile kuruluşunuz şunları yapabilir:
Kaspersky EDR çözümü kötü amaçlı yazılımların ötesinde, gelişmiş teknolojileri kullanarak tehditleri etkili bir şekilde tespit etme ve izleme yeteneğine sahiptir. EDR çözümü araştırma ve yanıt vermeyi kolaylaştıran güçlü web arabirimi aracılığıyla adli bilişim verilerini merkezi olarak toplama, saldırılara hızla yanıt verme, tespit edilen tehditlerin kötü amaçlı eylemlerini önleme ve bu işlemlerin tamamını yapabilmektedir.
 
Kasperky EDR ile Kurum ve İşletme Genelinde Elde Edilen Avantajları
 
Maliyetleri azaltır
Tehdit tespiti ve yanıtlama sırasında manuel görevleri otomatikleştirir. Paradan ve kaynaktan tasarruf için tehdit korumasını hızlandırır. BT ve güvenlik personelinin zamanını diğer görevlere ayırır. Araştırmalar sırasında işin aksamamasına yardımcı olur.
 
Yatırım getirisini hızlandırır
Verimli iş akışı sağlar. Tehditleri tanımlama ve yanıtlama süresini kısaltır. Uç nokta günlüğü, uyarı incelemesi ve inceleme sonucu belgelerini uygular, uyumluluk konusunda yardımcı olur – (PCI DSS ve diğerleri).
 
Saldırı risklerini azaltır
Güvenlik açıklarını ortadan kaldırmaya ve saldırı "yerleşim süresini" azaltmaya yardımcı olur. Tehdit Analizi ve Olay Yanıtını basitleştirerek tehdit doğrulamasıyla mevcut güvenliği güçlendirir.
 
Kaspersky Uç Nokta Tespit ve Yanıt için Hemen İletişime Geçin
Kaspersky’nin Uç Nokta Tespit ve Yanıt ürünlerine ilişkin Güney Bilişim Bilgi Teknolojileri uzmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları