Güney Bilişim Hakkında

Güney Bilişim Bilgi Teknolojileri 2011 yılında kurulmuş uçtan uca network ve sistem güvenliği üzerine faaliyet gösteren bir teknoloji firmasıdır. 2011 yılında endpoint ve network güvenliği üzerine faaliyet gösteren firmamız , 2013 yılı itibari ile “Bilgi Güvenliği Hizmetleri ve Danışmanlığı, Penetrasyon Testleri, Teknoloji Danışmanlığı” alanında faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Uzman kadrosu ve Ataşehirdeki Operasyon Merkezi ile Türkiye’deki tüm müşterilerine, yerinde ve uzaktan güvenli erişim metoduyla hizmet vermektedir.

Güney Bilişim; uzman kadrosuyla birçok enterprise kurumun IT projelerini profesyonelce sonlandırmıştır, güney bilişim bilgi teknolojileri olarak müşteri memnuniyetini olmazsa olmaz prensiplerimizin arasında görmekteyiz.

Faaliyet Alanları

  • Penetrasyon Testleri

  • Sosyal Mühendislik ve Son Kullanıcı Testleri

  • Bilgi Güvenliği Hizmetleri ve Danışmanlığı

  • Kurumsal Ağ Güvenliği

  • Sistem Danışmanlığı

  • BT Optimizasyon Hizmetleri

  • Teknoloji Danışmanlığı

Kaspersky Lab Platinum Partneri

Güney Bilişim 2015 yılı içerisinde yapmış olduğu satışlar ve teknik destek kabiliyeti sayesinde Kaspersky Lab tarafında Türkiyede tek ve dünyada sayılı olan Platinum Partner seviyesine layık görülmüştür.

Kaspersky Türkiye ofisi ile çalışmalar sonucunda türkiyede ki önemli enterprise kurumları Kaspersky Lab ile buluşturmuş sonrasındaki kurulum ve teknik danışmanlık süreçlerini kendi bünyesindeki personelleri ile yüretebilme kapasitesine sahiptir.

Ayrıca Güney Bilişim günümüze kadar sonlandırdığı tüm projeleriyle üreticiler tarafından önemli ödüllere layık görülmüştür.

Güney Bilişim, bilgi güvenliği hizmetlerini sunabilmek amacıyla GB-TEAM ekibini ve dış   kaynaklı   danışmanlarını   kullanmaktadır. GB-TEAM   tarafından güvenlik denetim ve danışmanlık hizmetlerini daha verimli hale getirilmesi amacıyla yeni teknolojiler ve yazılımlar geliştirilmektedir.

GB-TEAM üyelerince sistem sızma denetimi amaçlı geliştirilen GB Framework  ve güvenlik denetim yönetimi amaçlı geliştirilen GB Audit Framework ile güvenlik denetim ve danışmanlık süreçleri iyileştirilmiştir.

Çözümlerimiz

Libra Esva Türkiye Distribütörü

LibraEsva, gelişmiş e-posta güvenlik çözümlerinin İtalyan lider sağlayıcısıdır. 1994 yılında sanallaştırma ve veri merkezi konsolidasyonu, networking ve güvenlik alanında bir sistem entegratörü olarak doğan bir şirket olan Libra Srl’in yazılım geliştirme yapılarından bir dönüş olarak kuruldu.

LİBRA Esva e-posta güvenliği , sanal cihaz çözüm, e-posta için en iyi güvenlik sistemlerinden biri olarak virüs Bülteni tarafından onaylanmıştır. 2014 yılında, LİBRA Esva son sürümü spam engelleme yeteneği (99.98%) ve yanlış pozitif toplam yokluğunda üçüncü ardışık yıl için prestijli ödül kazandı. LİBRA esva çözümü, 2014, 2015 ve 2016 bilgisayar güvenliği ödüllerinde yılın Anti-Spam Çözümü olarak da ödüllendirilmiştir.

Güney Bilişim Bili Teknolojileri, Libra Esva’nın Türkiye’deki tek distribütörü olarak faaliyet göstermektedir.Aynı zamanda satışını ve desteğini sağlamaktadır.

Çözümlerimiz